Späť

Aj rodičia si maľovali

Termín: Jún 2014

Miesto: detské ihrisko – Šafárikova ulica

Akcia: rekonštrukcia ihriska

S kým: OZ Lepšia Trnava, obyvatelia okolitých bytov

 

Rekonštrukcia ihriska na Šafárikovej ulici snáď ani nepotrebuje zbytočné slová. Veľa dobrých a najmä ochotných ľudí, Juel, o. z. Lepšia Trnava a samozrejme, zopár farbičiek.

 

A čo o tomto podujatí napísali médiá?

 

Susedia prijali výzvu dobrovoľníkov a spoločnými silami skrášlili detské ihrisko

 

Dôkaz o tom, že veci sa dajú zmeniť k lepšiemu a stačí len dobrá myšlienka a nadšenie ľudí pre dobrú vec, ukázalo spojenie občianskych združení, študentov a obyvateľov sídliska Prednádražie na Šafárikovej ulici v Trnave.

Práve toto možno na prvý pohľad netradičné zoskupenie ľudí sa aj vďaka pomoci miestneho podnikateľa postaralo spoločnými silami o rekonštrukciu detského ihriska vo vnútrobloku obytných domov.

Dvojdňové úsilie prinieslo radosť a úžitok všetkým zainteresovaným. Účastníci brigády majú dobrý pocit z vykonaného diela, deti zo „Šafka“ kompletne zrenovované preliezky a hracie prvky.

Partia dobrovoľníkov nielen natierala, ale aj vykopala základy k preliezkam, nanosila nový štrk a kompletne vymenila drevené časti preliezok a pieskoviska.


 „Našou filozofiou je ukazovať, že veci sa dajú meniť – a zároveň inšpirovať ostatných k vlastnej aktivite. Tento postup sme uplatnili aj na Šafárikovej. Zabezpečili sme farby, štrk, náradie a drevené prvky ihriska a pomohli rodičom z bloku kompletne zrekonštruovať detské ihrisko. Výsledok, ale hlavne prístup obyvateľov nás neuveriteľne pozitívne prekvapil. Prvý deň brigády prišlo asi 12 rodičov, na druhý deň ich bolo už 19. Susedia, ktorí sa dovtedy nepoznali spojili sily a zmenili ihrisko na nepoznanie,“ hodnotil Peter Bročka z Občianskeho združenia Lepšia Trnava, ktoré do projektu rekonštrukcie zapojilo aj kolegov z OZ Urban Action a študentov Fakulty masmediálnej komunikácie UCM.

O materiálne zabezpečenie sa sponzorsky postaral Juraj Bartoš z Maliarskeho centra JUEL.

Myšlienka podujatiu, ktoré pomôže zlepšiť a skrášliť okolie, v ktorom sa pohybujeme a v druhom rade spojí ľudí spolunažívajúcich v úzkej komunite a vytvorí priestor a čas aby sa bližšie spoznali, sa nám veľmi zapáčila. Výsledok je taký, že sa zišla výborná partia ľudí, ktorí mali chuť niečo pre seba a svoje okolie urobiť. Potom už stačilo iba pridať 10 kíl základnej epoxidovej farby, 10 kíl polyuretánovej vrchnej farby v rôznych odtieňoch, 20 štetcov, riedidlo, 8 m3 štrku a začali sa diať veľké veci,“ pridal svoj pohľad J. Bartoš.

Aj záver vydarenej akcie sa niesol v príjemnom duchu, keď si všetci zainteresovaní dopriali spoločnú podvečernú grilovačku.

Späť

Kontaktný formulár

odoslať
Formulár bol úspešne odoslaný.
Formulár sa nepodaril odoslať.